Silnik to najważniejszy mechanizm w samochodzie. Jak odpowiednio zadbać o silnik swojego samochodu? Jak nie popełniać błędów i nie obciążać go nadmiernie? Jakie stosować preparaty do regeneracji pojazdów i urządzeń? Dowiedz się na czym polega regeneracja silnika.
Preparaty do regeneracji pojazdów i urządzeń, czyli jak dbać o silnik?
Zanim zdecydujesz się na remont silnika swojego samochodu, sprawdź czy regeneracja silnika jest możliwa do wykonania w twoim samochodzie. Wszystko zależy od usterek, z jakimi masz do czynienia.
Przykładem elementu, który podlega wymianie, są pierścienie tłokowe. Ich nieszczelność powoduje znaczny spadek kompresji, co przekłada się na utratę mocy i sprawności silnika oraz na wzrost zużycia oleju. Poprzez ową nieszczelność olej ze ścianek cylindra jest niedokładnie zbierany, co powoduje jego spalanie. Podczas rozkręcania silnika nierzadko konieczna okazuje się również wymiana uszczelniaczy zaworowych, pasków klinowych, pompy cieczy chłodzącej, paska rozrządu, świec, oleju, uszczelek, uszczelniaczy wałka rozrządu oraz uszczelniaczy wału korbowego. W specjalistycznych salonach przeprowadzane jest również „szlifowanie głowicy”, czyli uzyskanie za pomocą obróbki mechanicznej, idealnie płaskiej powierzchni styku głowicy z blokiem silnika.
Jeśli nie chcesz przeprowadzać lub zlecać skomplikowanego remontu silnika i oceniasz, że wymiana całego mechanizmu nie jest konieczna, wówczas możesz zdecydować się na zakup Ceramizera. Dzięki niemu twój samochód będzie samoczynnie, podczas eksploatacji, dokonywał procesu regeneracji. Wystarczy, że do oleju dolejesz dodatek, a Ceramizer podczas jazdy odbuduje zużyte elementy.
Ceramizer – płukanka do silnika
Redukcja zanieczyszczeń we wnętrzu silnika polega na wprowadzeniu do niego odpowiednio przygotowanego preparatu. Płukanka do silnika to preparat do czyszczenia silnika, który czyści wewnętrzne powierzchnie części silnika. Usuwa nawet trudne do wyczyszczenia nagary, laki i osady. Oczyszcza jednostkę napędową w sposób całkowicie bezpieczny, w czasie normalnej jazdy.
Dobra płukanka do silnika to taka, która pozwoli Ci poczuć wymierne korzyści już po pierwszym zastosowaniu, np. zwiększoną moc silnika lub zmniejszoną emisję szkodliwych dla środowiska spalin. Jest to środek uniwersalny, a więc sprawdzi się zarówno w silnikach benzynowych, wysokoprężnych Dieslach, jak i w jednostkach zasilanych gazem. Zawarte w nim dodatki smarujące sprawiają, że jego użycie jest w pełni bezpieczne dla układu napędowego.
Po zaopatrzeniu się we właściwą płukankę można spokojnie, w domowych warunkach, przeprowadzić cały proces. Wystarczy do silnika wlać odpowiednią dawkę płukanki, a następnie uruchomić pojazd na kilkanaście minut. Należy przy tym ustawić pracę silnika na wolne obroty, dzięki czemu preparat będzie mógł dotrzeć nawet nawet do najgłębszych zakamarków silnika, czyszcząc jego wnętrze i przywracając elastyczność uszczelkom.
Podczas płukania i wymiany oleju można również wymienić filtr, aby uzyskać wydajniejsze efekty. Pozbycie się nagarów i zaaplikowanie nowego sprzętu zauważalnie wpłynie na komfort jazdy, a w dalszej perspektywie pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa przedwczesnego zużycia się jednostki napędowej.